Ο Δήμος Μώλου Αγίου Κων/νου- Δημοτική Ενότητα Μώλου,  διοργανώνει  σε συνεργασία με την  κινητή μονάδα του ΤΖΑΝΕΙΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ αιμοδοσία την Κυριακή 29 Ιουλίου 2012  και από ώρα  09:00 π.μ. έως 13:00 μ.μ. στο Μώλο (κτίριο δημοτικού καταστήματος) για την ενίσχυση της Τράπεζας Αίματος της Δημοτικής Ενότητας.

Η Τράπεζα Αίματος του Δήμου μας, πολλές φορές  χρειάσθηκε να καλύψει έκτακτες  ανάγκες συνανθρώπων – συμπολιτών μας.

Η προσφορά  της τράπεζάς μας είναι  βαθύτατα ανθρωπιστική σε όλους όσους κατά καιρούς την  είχαν ανάγκη.

Για το λόγο αυτό η δική σου  ενεργός συμμετοχή  σε αυτή εξασφαλίζει:

-      Τη συνέχιση  της ύπαρξης της  Τράπεζας Αίματος του Δήμου μας,

-      Τον έλεγχο της υγείας σου κάθε φορά που  δίνεις αίμα (γίνεται αδρός έλεγχος που μπορεί να αποκαλύψει κάποιο πρόβλημα, αναιμία, υπέρταση, καρδιολογικό και μπορεί να θεραπευτεί έγκαιρα)

-      Εκτελείς   κοινωνικό καθήκον αφού η προσφορά σε αίμα θεωρείται  ως ύψιστη μορφή κοινωνικής αλληλεγγύης, είναι αγαθό  που σχεδόν όλοι  το έχουμε ανάγκη  κάποια στιγμή  στη ζωή μας και το οποίο προσφέρεται μόνο από άνθρωπο  σε άνθρωπο

Καμένα Βούρλα, 24-7-2012

ΣυνημμένοΜέγεθος