Πολιτική Προστασία

Έκτακτο Δελτίο επιδείνωσης του καιρού με ισχυρές βροχές και καταιγίδες (πρόσκαιρα ισχυρές)

Την Παρασκευή 19.04.24 από τις απογευματινές ώρες έως το Σάββατο 20.04.2024 το μεσημέρι, θα επηρεαστεί η Θεσσαλία, η Ανατολική Στερεά, και η Πελοπόννησος (κυρίως στα δυτικά τμήματά της).

Κανονισμός Πυροπροστασίας ακινήτων εντός & πλησίον δασικών εκτάσεων

Η Κ.Υ.Α: ΥΠΕΝ/ΔΑΟΚΑ/55904/2019/19-05-2023 (ΦΕΚ Β΄3475/24-05-2023) αφορά την εφαρμογή του Κανονισμού Πυροπροστασίας Ακινήτων εντός και πλησίον δασικών εκτάσεων.

Έκτακτο Δελτίο επιδείνωσης του καιρού έως και την Κυριακή 03.03.2024

Με ισχυρές βροχές και καταιγίδες πρόσκαιρα ισχυρές.

Ιδιαίτερα την Παρασκευή (01-03-24) από το μεσημέρι θα επηρεαστεί η Θεσσαλία, η ανατολική Στερεά, η ανατολική και η νότια

ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ - ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ!

Παρακολουθήστε το τηλεοπτικό σπότ για ταξιδιώτες το Χειμώνα, με οδηγίες προστασίας και ταυτόχρονη απόδοση στη νοηματική γλώσσα εδώ.

Επιδότηση ενοικίου σε πληγέντες από την κακοκαιρία «DANIEL» και «ELIAS»

Οδηγίες για χορήγηση επιδότησης προσωρινής στέγασης με τη μορφή επιδότησης ενοικίου/συγκατοίκησης για την κάλυψη δαπανών προσωρινής στέγασης κατοίκων, που επλήγησαν από τις πλημμύρες που εκδηλώθηκαν τον Σεπτέμβριο του 2023 σε περιοχές των Περιφερειακών Ενοτήτων :

Έκτακτο δελτίο επιδείνωσης του καιρού από σήμερα έως Τετάρτη (27/9)

Με ισχυρές βροχές, καταιγίδες και ενισχυμένους ανέμους στα πελάγη

Καλούμε τους πολίτες να λάβουν τα παρακάτω μέτρα αυτοπροστασίας για την ελαχιστοποίηση των κινδύνων που ενδεχομένως να προκύψουν και ειδικότερα :

Επιδείνωση του καιρού έως Τετάρτη 6-9-2023 με ισχυρές βροχές και καταιγίδες, μεγάλη συχνότητα κεραυνών, χαλαζοπτώσεις, ενισχυμένους ανέμους και αισθητή πτώση της θερμοκρασίας

Επιδείνωση θα παρουσιάσει ο καιρός στη χώρα μας από τη Δευτέρα 4-9-2023 έως την Τετάρτη 6-9-2023 με ισχυρές βροχές και καταιγίδες που θα συνοδεύονται από χαλαζοπτώσεις και μεγάλη συχνότητα κεραυνών, με ενισχυμένους ανέμους και αισθητή πτώση της θερμοκρασίας, σύμφωνα

Κλιματιζόμενα κτίρια για ενδεχόμενη λειτουργία του Κέντρου Φιλοξενίας Αστέγων στον Δήμο Καμένων Βούρλων

Ορίστηκαν οι χώροι που μπορεί να φιλοξενηθούν άστεγοι το καλοκαίρι του 2023 ανά Δημοτική Ενότητα στον Δήμο Καμένων Βούρλων και οι υπεύθυνοι λειτουργίας αυτών.

Σελίδες

Εγγραφή στο Πολιτική Προστασία