«Ο Έρωτας στην Ποίηση και την Μουσική από την αρχαιότητα έως σήμερα»

Τετ, 10/08/2022 - 00:00 έως 23:45

Το Κάστρο Πολιτισμού της Μενδενίτσας επαναλειτουργεί το Σάββατο 13 Αυγούστου με μια εκδήλωση ποίησης και μουσικής, με τίτλο «Ο Έρωτας στην Ποίηση και την Μουσική από την αρχαιότητα έως σήμερα».

Ο Πολιτιστικός και Εξωραϊστικός Σύλλογος Μενδενίτσας, ο Όμιλος Φθιωτών Λογοτεχνών και Συγγραφέων και ο Δήμος Καμένων Βούρλων, σας προσκαλούν να απολαύσετε αυτή τη βραδιά στον εμβληματικό αρχαιολογικό χώρο του Κάστρου Μενδενίτσας, κάτω από το αυγουστιάτικο φεγγάρι.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:

1. Μνήµη - Αφιέρωµα στην αείμνηστη αρχαιολόγο Φανουρία Δακορώνια.

2. Ο Έρωτας στην ποίηση και τη μουσική από την αρχαιότητα ως σήμερα

- Απαγγελίες Ποιημάτων (Ποιητές του Ομίλου Φθιωτών Λογοτεχνών και Συγγραφέων).

- Μουσική και Τραγούδια (Επιμέλεια: Κώστας Νέλλας).

Ώρα προσέλευσης 20:30.

Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.