Σε εξέλιξη η εκ νέου διαδικασία δημοπράτησης του έργου κατασκευής αγωγού για τη μεταφορά του νερού στον Άγιο Χαράλαμπο

Σάβ, 14/10/2023 - 00:00 έως 23:45

Επιτυχημένη η ανόρυξη νέας γεώτρησης στον Άγιο Χαράλαμπο με παροχή νερού άνω τω 80 κ.μ. ανά ώρα.

Μετά και τη βιοχημική ανάλυση του αντλούμενου ύδατος, η οποία έδειξε εξαιρετικά αποτελέσματα, η εκ νέου διαδικασία δημοπράτησης του έργου κατασκευής αγωγού για τη μεταφορά του νερού στον οικισμό του Αγίου Χαράλαμπου, προϋπολογισμού 500.000 ευρώ, είναι ήδη σε εξέλιξη.