Μήνυμα του Δημάρχου Μώλου – Αγίου Κων/νου για τις Άγιες ημέρες των Χριστουγέννων

Τρί, 23/12/2014 - 10:45

Το χαρμόσυνο μήνυμα της γέννησης του Χριστού, έρχεται να γεμίσει τις καρδιές μας  με χαρά και  αισιοδοξία, δίνοντάς μας προσδοκία  αγάπης, υγείας και ευημερίας.

Οι δυσκολίες και τα προβλήματα δεν πρέπει να σκιάσουν την ελπίδα των Χριστουγέννων, ακόμη και σήμερα που η φωνή των ανθρώπων  είναι  γεμάτη με αγωνία και αβεβαιότητα.

Τις Άγιες μέρες των Χριστουγέννων, πρέπει να είμαστε δίπλα στους συμπολίτες μας που αντιμετωπίζουν προβλήματα, όλους αυτούς  που  η κρίση τους άγγιξε περισσότερο. Έχουν ανάγκη την αγάπη μας και την αλληλεγγύη, για να ελπίζουν σε ένα καλύτερο  αύριο.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου στον καθένα σας ξεχωριστά και στις οικογένειες σας, οι Άγιες  μέρες των Χριστουγέννων να είναι η αφετηρία μιας νέας δημιουργικής περιόδου.

Εύχομαι σε όλους Καλά Χριστούγεννα με υγεία και αγάπη.

Καμένα Βούρλα, 22-12-2014

Ο Δήμαρχος