Με μεγάλη επιτυχία το 10ο Σεργιάνι Παράδοσης στον Άγιο Κωνσταντίνο

Κυρ, 16/07/2023 - 00:00 έως 23:45

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 10ο Σεργιάνι Παράδοσης από τον Πολιτιστικό Χορευτικό Σύλλογο Αγίου Κωνσταντίνου «Η Αρέθουσα» το βράδυ του Σαββάτου 15 Ιουλίου 2023.

Τα χορευτικά τμήματα του Συλλόγου παρουσίασαν τραγούδια από την Ήπειρο, τη Θεσσαλία, την Κόνιτσα και τη Μακεδονία, ενώ το Χορευτικό Συγκρότημα Αταλάντης, που επίσης συμμετείχε, μάς ταξίδεψε στη Θράκη.

Το «παρών» στο γεμάτο από κόσμο Θεατράκι στην Πλατεία Αγίου Νικολάου στον Άγιο Κωνσταντίνο έδωσαν ο Δήμαρχος Καμένων Βούρλων, κ. Ιωάννης Συκιώτης, ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας, κ.κ. Συμεών, οι Αντιδήμαρχοι, κ.κ. Δημήτριος Κριτσόβας και Νικόλαος Παπαγρηγορίου, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Αγίου Κωνσταντίνου, κ. Κωνσταντίνος Μαύρος, καθώς και εκπρόσωποι Συλλόγων και φορέων.