Έναν απινιδωτή δώρισε στον Πολιτιστικό Σύλλογο Καμένων Βούρλων «Νεανικός Παλμός» ο Δήμαρχος Καμένων Bούρλων

Δευ, 03/07/2023 - 00:00 έως 23:45

Πράξη τη δέσμευσή του να δωρίσει έναν απινιδωτή στον Πολιτιστικό Σύλλογο Καμένων Βούρλων «Νεανικός Παλμός» έκανε ο Δήμαρχος Καμένων Βούρλων, κ. Ιωάννης Συκιώτης, τη Δευτέρα 3 Ιουλίου 2023.

Τον απινιδωτή παρέλαβαν εκ μέρους του Συλλόγου η κ. Αικατερίνη Μεμένιου και ο κ. Σπυρίδων Καββαδίας.

Ο κ. Συκιώτης είχε δεσμευθεί να δωρίσει τον απινιδωτή κατά την παρουσία του στο Πιστοποιημένο από το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών, στις 17 Ιουνίου 2023 στον χώρο του Συλλόγου.