Στον Ιερό Ναό του Αγίου Φανουρίου στον Μώλο ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας

Κυρ, 27/08/2023 - 00:00 έως 23:45

Στον Ιερό Ναό του Αγίου Φανουρίου στον Μώλο χοροστάτησε το απόγευμα του Σαββάτου 26 Αυγούστου 2023 ο Μητροπολίτης Φθιώτιδος, κ. Συμεών, πλαισιούμενος από τον Προϊστάμενο του Μητροπολιτικού Ναού Αγίου Παντελεήμονος Καμένων Βούρλων, Αρχιμανδρίτη πατήρ Χριστοφόρο Κολοκυθά, τον Καθηγούμενο της Μονής Μεταμορφώσεως Σωτήρος Καμένων Βούρλων, Αρχιμανδρίτη πατήρ Σεραφείμ Μαργαρίτου, και τον Προϊστάμενο της Ενορίας και Διευθυντή του Γραφείου Νεότητος της Μητροπόλεως, Πρωτοσύγκελο πατήρ Κωνσταντίνο Βάγια.

Ο Σεβασμιώτατος ευλόγησε τις δεκάδες Φανουρόπιτες που προσέφεραν οι πιστοί, προς τιμήν του Αγίου, αλλά και το πλήθος εορταστών, οι οποίοι κατέκλυσαν τον Ι.Ν. για να τιμήσουν τον λαοφιλή Άγιο Φανούριο τον Θαυματουργό.

* Με πληροφορίες από την ιστοσελίδα της Ι.Μ. Φθιώτιδας.