Ψήφισμα για ΕΛΤΑ

Το Δημοτικό Συμβούλιο Μώλου Αγίου Κων/νου, κατά τη συνεδρίαση του , στις 14-11-2012, ομόφωνα προέβη  στην έκδοση  ψηφίσματος  για την επικείμενη ιδιωτικοποίηση του Ταχυδρομείου, ως παρακάτω:

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Το  Δημοτικό Συμβούλιο Μώλου Αγίου Κων/νου, εκφράζει  τη διαμαρτυρία του  για την ιδιωτικοποίηση του Ταχυδρομείου, διότι:

-          Ο δημόσιος χαρακτήρας των Ταχυδρομείων προσφέρει σε όλους  τους πολίτες  το κοινωνικό αγαθό της ταχυδρομικής εξυπηρέτησης

-          Θα κλείσουν πολλά  ταχυδρομικά  γραφεία  της Χώρας με αποτέλεσμα  την απώλεια θέσεων εργασίας και την υποβάθμιση της  ταχυδρομικής  εξυπηρέτησης

-          Θα καταργηθούν οι αγροτικοί Ταχυδρομικοί και τα αγροτικά  δρομολόγια που εξυπηρετούν  την περιοχή του Δήμου μας, που στην πλειονότητά της  αποτελείται από  μικρά χωριά  και οικισμούς.

Καμένα Βούρλα, 15-11-2012

ΣυνημμένοΜέγεθος