Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την υλοποίηση της δράσης «αρχή…ΖΩ!»

Παρ, 16/09/2022 - 00:00 έως 23:45

Στη δράση «αρχή…ΖΩ!» που αφορά την παροχή σχολικών ειδών αξίας 100 ευρώ εφάπαξ σε κάθε μαθητή - μέλος οικογένειας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από τα όρια της φτώχειας, που έχει εγγραφεί στην Α’ τάξη των Δημοτικών Σχολείων της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας κατά το σχολικό έτος 2022-2023, συμμετέχει το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Καμένων Βούρλων.

Η δομή «ΓΕΦΥΡΑ» της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας υλοποιεί για άλλη μια σχολική χρονιά τη δράση «αρχή...ΖΩ!», που στοχεύει στην κάλυψη οικονομικών αναγκών και την κατανομή πόρων ανακούφισης σε γονείς/κηδεμόνες, οι οποίοι δεν δύνανται να ανταπεξέλθουν οικονομικά στην αγορά σχολικών ειδών που απαιτούνται για την εκπαίδευση των μαθητών (τετράδια, γραφική ύλη, σχολική τσάντα, κλπ.).

ΣυνημμένοΜέγεθος
PDF icon prosklisi_arhi_zo_2022_2023.pdf920.24 KB