Πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του 2ου Φεστιβάλ τοπικών προϊόντων «FOOD FEST 2023» στα Καμένα Βούρλα!

Σάβ, 02/09/2023 - 00:00 έως 23:45

Τα εγκαίνια του 2ου Φεστιβάλ τοπικών προϊόντων «FOOD FEST 2023» πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου 2023, παρουσία πλήθους κόσμου.

Το Φεστιβάλ συνδιοργανώνουν ο Δήμος Καμένων Βούρλων, το Επιμελητήριο Φθιώτιδας, ο Σύλλογος Επαγγελματιών Λουτρόπολης Καμένων Βούρλων και ο Εμπορικός Σύλλογος Αγίου Κωνσταντίνου, στο πλαίσιο κοινών δράσεων προβολής και προώθησης της ευρύτερης περιοχής για την ανάδειξη της τοπικής κουλτούρας και την ανάπτυξη της τοπικής οικονομίας.

Μετά την επιτυχημένη περσινή εκδήλωση, φέτος επανερχόμαστε πιο δυναμικά το τριήμερο 1 έως 3 Σεπτεμβρίου 2023 επί της οδού Γερασίμου Βασιλειάδη (έναντι Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονος) με τη συμμετοχή 20 επαγγελματιών!

Ημέρες και ώρες πραγματοποίησης «FOOD FEST 2023»

Σάββατο 2  Σεπτεμβρίου 2023

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου 2023

Το Φεστιβάλ πλαισιώνεται με παράλληλες δράσεις:

- Χτες (1/9) τα χορευτικά τμήματα του Ομίλου Παράδοσης – Λαογραφίας Καμένων Βούρλων χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς.

- Σήμερα, Σάββατο (2/9) στις 21:00, θα διασκεδάσουν μουσικά τους παρευρισκομένους οι Νίκος Μανέτας και Θάνος Φυσέκης.

- Την Κυριακή (3/9) στις 20:00 θα μαγειρέψουμε με τα δικά μας προϊόντα σε συνεργασία με την Ελληνική Ακαδημία Αρχιμαγείρων.

Φώτης Καίσαρης - Φιλέτο χοιρινό μενταγιόν με πέστο βασιλικού, κελυφωτό φυστίκι και τοπικές ταλιατέλες.

Φρανκ Τσιλιπάνος – Κριθάροτο με μύδια και κατίκι Δομοκού.

Στέλιος Βεζύρης - Κόκορας κρασάτος μπαλοτίνα με τοπικές χυλόπιτες.

Ευχαριστούμε θερμά τον Εμποροβιοτεχνικό Σύλλογο Μακρακώμης και τον Δήμο Μακρακώμης για την πολύτιμη αρωγή τους στη διοργάνωση!

FOOD FEST 2023

Συμμετέχουμε δυναμικά!

Αναδεικνύουμε την περιοχή μας – Αναδεικνύουμε τα προϊόντα μας!