Ολοκληρώνεται η αποκατάσταση βατότητας του οδικού άξονα Αγίου Κωνσταντίνου – Άγναντης

Πέμ, 12/10/2023 - 00:00 έως 23:45

Ολοκληρώνεται τις επόμενες μέρες το έργο αποκατάστασης βατότητας του οδικού άξονα Αγίου Κωνσταντίνου – Άγναντης, κατόπιν αιτήματος του Δήμου Καμένων Βούρλων προς την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας.

Η παρέμβαση πραγματοποιήθηκε σε αγαστή συνεργασία του Αντιπεριφερειάρχη Φθιώτιδας, Ηλία Σανίδα, με τον Δήμαρχο Καμένων Βούρλων, Γιάννη Συκιώτη, και τον Πρόεδρο της Κοινότητας Άγναντης, Γιάννη Παπασταμάτη.

«Σε πείσμα ορισμένων, που προσπάθησαν να εμποδίσουν την ολοκλήρωση του έργου, από την πλευρά μας δείξαμε ότι τηρούμε τον λόγο μας προς τους κατοίκους της Άγναντης. Ένα πολύ σημαντικό έργο ολοκληρώνεται σε 2-3 μέρες», δήλωσε σχετικά ο κ. Παπασταμάτης.