Ο ρόλος των γονιών στο άγχος των εφήβων σε δράση του Κέντρου Κοινότητας στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου

Τρί, 28/03/2023 - 00:00 έως 23:45

Γιατί αγχώνονται οι έφηβοι; Πως το άγχος των γονιών και οι στρατηγικές διαχείρισης επηρεάζουν τον τρόπο με τον οποίο οι έφηβοι θα διαχειριστούν το δικό τους άγχος; Ποιοι άλλοι παράγοντες διαδραματίζουν σημαντικό ρόλο;

Πάνω σε αυτούς τους προβληματισμούς η ψυχολόγος του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Καμένων Βούρλων, Στεργιανή Μαντζιούρα, συζήτησε με τους γονείς των παιδιών του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου τη Δευτέρα 27 Μαρτίου 2023 και ανανέωσαν το ραντεβού τους μελλοντικά για περισσότερες ενημερωτικές δράσεις.