Εγκρίθηκε η χρηματοδότηση για την υδροδότηση της Τ.Κ. του Αγίου Χαράλαμπου

Εικόνα admin

Τετ, 21/11/2018 - 12:15

Εγκρίθηκε η πλήρης χρηματοδότηση για την υδροδότηση της Τοπικής Κοινότητας του Αγίου Χαράλαμπου με Απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών κ. Α. Χαρίτση. Το ποσό της χρηματοδότησης ανέρχεται στις τριακόσιες ογδόντα χιλιάδες ευρώ (380.000,00 €).

Η διαιώνιση του σοβαρότατου προβλήματος δεν είναι τιμητική για κανέναν. Θεωρούμε ότι «το νερό θα αρχίσει να κυλά».

Ο Δήμος Καμένων Βούρλων  ξεκινά άμεσα τις προβλεπόμενες διαδικασίες με σκοπό την ταχύτερη δυνατή δημοπράτηση και υλοποίηση των απαραίτητων εργασιών.

Συνεχίζουμε το έργο μας, μεριμνώντας για όλους τους οικισμούς του διευρυμένου Δήμου, χωρίς διακρίσεις.

ΣυνημμένοΜέγεθος
Αρχείο dt_hrimatodotisi_agioy_haralampoys.docx33.08 KB