Δήλωση Δημάρχου Καμένων Βούρλων για την έναρξη της σχολικής χρονιάς

Δευ, 11/09/2023 - 00:00 έως 23:45

Με αφορμή της έναρξη της σχολικής χρονιάς, ο Δήμαρχος Καμένων Βούρλων, Γιάννης Συκιώτης, προέβη στην ακόλουθη δήλωση: « Η έναρξη του νέου σχολικού έτους βρίσκει την πατρίδα μας πληγωμένη από τις συνέπειες μίας πρωτοφανούς κακοκαιρίας, ως αποτέλεσμα της κλιματικής αλλαγής. Η σκέψη μας βρίσκεται στους πληγέντες, οι οποίοι πρέπει να έχουν την αμέριστη στήριξή μας. Καλή δύναμη σε όσους συνδράμουν στην αποκατάσταση των ζημιών!

Η Παιδεία αποτελεί θεμέλιο αξιών και αρχών για τους αυριανούς πολίτες. Τα σχολεία οφείλουν να είναι χώροι γνώσης και δημιουργίας.

Εύχομαι σε κάθε μαθητή και μαθήτρια καλή πρόοδο και μια δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!

Η εκπαιδευτική κοινότητα και οι γονείς έχουν τις ολόθερμες ευχές μου για μία χρονιά γεμάτη υγεία, πρόοδο και επιτυχίες!

Καλή δύναμη σε όλους!»