ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ RAPID TEST ΓΙΑ ΚΟΡΟΝΟΪΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ (ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ)

Δευ, 10/05/2021 - 19:15

ΔΗΜΟΣ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ                                                            10/05/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε, ότι στο πλαίσιο της αντιμετώπισης της πανδημίας COVID -19 και για ορθή εκτίμηση της επιδημιολογικής κατάστασης στην περιοχή του Δήμου μας, οι κινητές ομάδες υγείας ΕΟΔΥ Φθιώτιδας (KOMY) σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και το Δήμο Καμένων Βούρλων πρόκειται την  να πραγματοποιήσουν δωρεάν μαζικές δειγματοληψίες με πέρασμα με το αυτοκίνητο (drive through rapid test) για τον κορωνοϊό :

•  Πέμπτη 13/05/2021 11:00 - 13:00  στον Άγιο Κωνσταντίνο στη κεντρική οδό στο ύψος του Ι.Ν. Αγ. Κων/νου και Ελένης.

Η διαδικασία για κάθε δειγματοληψία θα γίνεται μέσα από το αυτοκίνητο των ενδιαφερομένων, θα διαρκεί πέντε λεπτά και απαραίτητη προϋπόθεση για την πραγματοποίηση της, είναι η γνωστοποίηση του ΑΜΚΑ και ο αριθμός κινητού τηλεφώνου.