Διανεμήθηκαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης μέσω ΤΕΒΑ σε Μώλο και Καμένα Βούρλα

Παρ, 28/04/2023 - 00:00 έως 23:45

Διανομή τροφίμων στους δικαιούχους του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ), που έχουν αιτηθεί να είναι ωφελούμενοι του προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ)», πραγματοποίησε την Παρασκευή 28 Απριλίου 2023 ο Δήμος Καμένων Βούρλων, ως εταίρος της Κοινωνικής Σύμπραξης Περιφερειακής Ενότητας Φθιώτιδας.

Τα σημεία διανομής ήταν το Παλιό Δημοτικό Σχολείο Μώλου και το Κλειστό Γυμναστήριο Καμένων Βούρλων και τα προϊόντα που διανεμήθηκαν ήταν χοιρινό κρέας, κοτόπουλο, ελαιόλαδο, ηλιέλαιο, φακές, φασόλια, ρεβύθια, ρύζι, ζυμαρικά, τραχανάς γλυκός, πατάτες, μήλα, αλάτι, φυσικός χυμός πορτοκάλι, βρεφικά είδη, καθαριστικό υγρό γενικής χρήσης, υγρό πιάτων, σκόνη πλυντηρίου, οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα και σαμπουάν.