Πέμ, 19/03/2015 - 14:30

To Σάββατο 21 Μαρτίου 2015, στο Δημαρχείο στα Καμένα Βούρλα, θα πραγματοποιηθεί δωρεάν εξέταση σπιρομέτρησης.

Η σπιρομέτρηση είναι  ένας έλεγχος  του πόσο καλά αναπνέει κανείς και μπορεί να βοηθήσει στη διάγνωση διαφόρων αναπνευστικών  παθήσεων.

Η εξέταση δεν πονάει και συνήθως διαρκεί λιγότερο από 10 λεπτά.

Όσοι:- Βήχετε αρκετά

-        Έχετε δύσπνοια όταν περπατάτε  γρήγορα

-        Είστε άνω  των 40 ετών και καπνίζετε

μπορείτε να προσέλθετε το Σάββατο 21 Μαρτίου 2015, στο Δημαρχείο στα Καμένα Βούρλα, ώρα 10.00 έως 14.00, για  δωρεάν εξέταση σπιρομέτρησης