Το Μεσαιωνικό Κάστρο της Μενδενίτσας επισκέφθηκε η Α’ Τάξη του 4ου Γυμνασίου Λαμίας

Πέμ, 27/04/2023 - 00:00 έως 23:45

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μεσαιωνικό Κάστρο της Μενδενίτσας πραγματοποίησε η Α’ Τάξη του 4ου Γυμνασίου Λαμίας την Πέμπτη 27 Απριλίου 2023.

Οι μαθητές ενημερώθηκαν για την ιστορία της περιοχής, που χάνεται στα βάθη των αιώνων, από την αρχαιότητα έως και τα νεότερα χρόνια.

Παράλληλα, με τις συνοδούς εκπαιδευτικούς περπάτησαν στους δρόμους της Μενδενίτσας για να δουν την παλιά πλατεία και το σχολείο.