Δράση για τον σχολικό εκφοβισμό από το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Καμένων Βούρλων στο Δημοτικό Σχολείο Μώλου

Τετ, 03/05/2023 - 00:00 έως 23:45

Ενημερωτική δράση για τον σχολικό εκφοβισμό έλαβε χώρα με τα παιδιά όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Μώλου την Τρίτη 2 και την Τετάρτη 3 Μαΐου 2023, από την κοινωνική λειτουργό, Αθανασία Μίχα, και την ψυχολόγο, Στεργιανή Μαντζιούρα, του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Καμένων Βούρλων.

Είδανε μαζί την καρδιά της Μόνα της χελώνας, της καινούριας μαθήτριας, να «τσαλακώνεται» από τους συμμαθητές που την κορόιδευαν για τον αργό ρυθμό της και μετά τη «θεραπεύσανε» με λέξεις καλοσύνης. Αρκεί άραγε αυτό για να σβήσουν τα σημάδια από την καρδιά της;