Διαδικτυακές ομάδες μαθητών Γ' Λυκείου για τη διαχείριση του άγχους των εξετάσεων

Τρί, 20/04/2021 - 19:45

Η περίοδος των εξετάσεων είναι μια στρεσσογόνος περίοδος για τους μαθητές.

Το άγχος μπορεί να αποτελέσει ένα σημαντικό εμπόδιο στην απόδοσή τους στη διάρκεια των εξετάσεων.

Το Κέντρο Κοινότητας Καμένων Βούρλων οργανώνει διαδικτυακές ομάδες μαθητών Γ Λυκείου για τη διαχείριση του άγχους, μαθαίνοντας στρατηγικές για την αντιμετώπισή του.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή έως 29/04 στα τηλ. 2235350208 και 2235350212 καθώς στο

mail: kkkamenon@mwlos.gr