Ανακοίνωση Απόρων

Ο Δήμος Μώλου Αγίου Κων/νου, συμμετέχει για δεύτερη  χρονιά στο πρόγραμμα  της Ευρωπαϊκής Ένωσης «Δωρεάν διανομή προϊόντων σε απόρους της Ε.Ε. – Πρόγραμμα έτους 2013».

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση  μέχρι 31-5-2013  στο Δήμο Μώλου Αγίου Κων/νου μαζί με τα παρακάτω  δικαιολογητικά:

• Φωτοτυπία ταυτότητας
  • Φωτοτυπία  Εκκαθαριστικού σημειώματος Εφορίας & Ε1

Δικαιούχοι του προγράμματος είναι  άτομα που διαμένουν στην Ελλάδα και έχουν εισόδημα:

• 7.200 ευρώ , για ένα άτομο
  • 10.700 ευρώ, για  2μελή οικογένεια (αιτών – σύζυγος)
  • 11.520 ευρώ, για 3μελή οικογένεια
  • 14.400 ευρώ , για 4μελή οικογένεια
  • Για κάθε προστατευόμενο  μέλος πέραν των  3 , το εισόδημα προσαυξάνεται  κατά 2.880 ευρώ

Καμένα Βούρλα, 15-5-2013

Ο Δήμαρχος