10ο Ιστορικό Ράλλυ Ακρόπολις

Κυρ, 08/05/2011 - 13:00 έως Δευ, 09/05/2011 - 12:45

Διοργανωτής:

Δήμος Μώλου - Αγίου Κωνσταντίνου

Με μεγάλη επιτυχία διεξάχθηκε το 10ο Ιστορικό Ράλλυ Ακρόπολις, διεθνής αγώνας με 130 συμμετοχές (50 ξένα πληρώματα) 5 ως 8 Μαΐου στα Καμένα Βούρλα. Η διοργάνωση ήταν άρτια κατά γενική ομολογία όλων των διαγωνιζομένων πληρωμάτων. Οι αγώνες αποτέλεσαν μία καλή διαφήμιση για τον τόπο μας και συνάμα έδωσαν και ένα όμορφο κλίμα το τριήμερο αυτό.

Ο Δήμος βοήθησε σε όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης, στη διαμόρφωση των ειδικών διαδρομών αλλά και στον οργανωτικό τομέα αλλά και στην φιλοξενία. Οι άνθρωποι της ΕΛΠΑ έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι από τη συνεργασία αλλά και από τη φιλοξενία που έδειξαν οι επαγγελματίες της περιοχής μας και υποσχέθηκαν να μας ξανατιμήσουν με την παρουσία τους.