Θρησκευτική πανήγυρη στην Καρυά τη Δευτέρα (5/6) του Αγίου Πνεύματος

Δευ, 29/05/2023 - 00:00 έως 23:45

Θρησκευτική πανήγυρη διοργανώνει ο Εξωραϊστικός Σύλλογος «Αγία Τριάδα» Καρυάς του Δήμου Καμένων Βούρλων τη Δευτέρα 5 Ιουνίου του Αγίου Πνεύματος, μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας στην πλατεία της Κοινότητας με φαγητό, μουσική, κέφι και παραδοσιακούς χορούς από τον Πολιτιστικό Χορευτικό Σύλλογο «Η Αρέθουσα».

Την παραμονή της εορτής (4/6), θα πραγματοποιηθεί Εσπερινός και περιφορά της Εικόνας της Αγίας Τριάδας στους δρόμους της Καρυάς.